Новини
Усі аптеки у 2025 році приєднаються до програми «Доступні ліки» — рішення УрядуПочинаючи з липня 2025 року, всі суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю ліками в аптечних закладах, будуть зобов’язані укласти договір з НСЗУ в межах програми реімбурсації «Доступні ліки». Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України у межах ініціативи Президента «Зимова підтримка».
За сприяння МОЗ українські лікарні отримали сучасне медичне обладнанняДо українських спеціалізованих лікарень у різних регіонах України надійшло п’ять новітніх апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та 20 наркозно-дихальних систем. Обладнання придбала компанія Getinge на прохання Міністерства охорони здоров’я України. Загальна вартість допомоги склала 4,6 мільйона шведських крон.
Навіть на прифронтових територіях: як отримати ліки в будь-якому куточку УкраїниЛіки мають залишатися доступними для всіх — навіть якщо в населеному пункті немає аптеки, а до найближчої потрібно їхати в обласний центр. З цією метою з січня 2024 року діють мобільні аптечні пункти та проєкт «Укрпошта. Аптека».
Послуги з охорони психічного здоров’я на «первинці»: що зміниться у 2025 році?З 2025 року в Україні послуги з підтримки психічного здоров’я стануть доступними для всіх громадян на базі первинної медичної допомоги (ПМД). Національна служба здоров’я України (НСЗУ) впроваджує новий підхід: допомога за психічних розладів інтегрується в базовий пакет медичних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Зимова підтримка: у 2025 році ліки стануть ще доступнішіУ 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.
Міфи щодо реформи МСЕК: роз’яснюємо ключові положення законопроєктуМіністерство охорони здоров’я України спільно з громадськими організаціями та експертами продовжує роботу над впровадженням комплексної реформи медико-соціальної експертизи (МСЕ). Законопроєкт №12178, прийнятий Верховною Радою України у першому читанні, став одним з етапів цієї роботи.
Рада національної безпеки і оборони ухвалила важливі рішення для посилення системи охорони здоров’я в умовах війниПрезидент України Указом №817/2024 ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 грудня 2024 року «Щодо протидії загрозам національній безпеці України у сфері охорони здоров’я в особливий період». Основна мета заходів — забезпечити якісну та своєчасну медичну і реабілітаційну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільним громадянам України. 12 переваг майбутньої цифровізованої системи, яка замінить МСЕКЗ 1 січня 2025 року замість застарілої медико-соціальної експертизи запрацює цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини на базі багатопрофільних лікарень, наближених до людини. Перший етап передбачає спрощення шляху пацієнта, запровадження електронної системи замість паперових справ і рішень, публічність аналітичних даних про діяльність експертних команд, більш чіткі та обʼєктивні критерії для направлення і прийняття рішень командами. Ключову роль в успішній реалізації реформи відіграватиме цифровізація, яка дозволить мінімізувати корупційні ризики. В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоров’яПовномасштабна війна значно підвищила потребу в системній підтримці психічного здоров’я населення. Попередні роки держава, й МОЗ зокрема, зосередили увагу на впровадженні послуг з охорони психічного здоров’я на первинній ланці медичної допомоги, щоб максимально спростити і наблизити послуги до громадян.
Медичний календар на грудень 2024 рокуГрудень – місяць безпечних іграшок та святкувань. Проголошений Американською академією офтальмології з метою підвищити обізнаність про певні правила безпеки при виборі подарунків для дітей та запобігти необережній поведінці дорослих і дітей під час святкувань, щоб уникнути нещасних випадків, зокрема, травмування очей.
Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень безоплатні для внутрішньо переміщених осібНа ранніх стадіях рак виліковний. Своєчасна діагностика онкозахворювань за допомогою інструментальних досліджень дозволяє вчасно виявляти хворобу, підвищує шанси на успішне лікування та рятує життя. Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації. На Житомирщині завершили відновлення дитячого відділення лікарніУ селі Гуйва на Житомирщині завершили реконструкцію дитячого відділення лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру. Роботи, розпочаті ще у 2021 році, були тимчасово призупинені через початок повномасштабної війни. У 2024 році завдяки відновленому фінансуванню будівництво вдалося завершити. Міністерство охорони здоров’я долучається до кампанії «16 днів проти насильства»З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить кампанія «16 днів проти насильства». Її мета — привернути увагу до проблем, які часто залишаються невидимими: насильство в сім’ї, жорстоке поводження з дітьми, торгівля людьми та нерівність у правах жінок. Міністерство охорони здоров’я долучається до цієї ініціативи, щоб говорити про складні теми відкрито й запропонувати підтримку тим, хто цього потребує. ВРУ проголосувала за законопроєкт про систему охорони психічного здоров’яВерховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт № 12030 від 13.09.2024 р. «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні». Його мета — створення доступної, ефективної та злагодженої системи, яка працюватиме для всіх громадян країни.
Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратівЗ 18 по 24 листопада у світі проходить Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів. За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю. Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.
Українські лікарні отримали 161 наркозно-дихальний апарат, який використовують під час проведення складних операційДо закладів охорони здоров’я у різних областях України надійшов 161 сучасний наркозно-дихальний апарат для забезпечення проведення інгаляційної анестезії під час виконання оперативних втручань різного ступеня складності. Зазначимо, що медичне обладнання закупили у межах спільного проєкту МОЗ і Світового банку та за додаткового фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Безбар’єрний простір в закладах охорони здоров’я Житомирської областіЯкісні медичні послуги мають бути доступні на всіх рівнях медичної допомоги: при відвідуванні сімейного лікаря і вузькопрофільного фахівця, при лікуванні в стаціонарі, при оперативних втручаннях, під час надання екстреної медичної допомоги, при проходженні реабілітаційного лікування чи отриманні паліативної допомоги. Впровадження комплексних послуг в Житомирській області з метою надання необхідної медичної реабілітаціїУ відповідь на виклики сьогодення зросла актуальність створення рівних можливостей для реабілітації. Для здійснення комплексної медичної реабілітації створено мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Розробляються індивідуальні реабілітаційні програми, проводиться аналіз їх ефективності, що значно покращує лікувально-реабілітаційний процес. З метою охоплення населення області необхідною реабілітаційною допомогою, наказом Департаменту охорони здоров’я від 06.09.2023 №1652 затверджено реабілітаційні маршрути пацієнтів при опіках, з травмами центральної та периферичної нервової системи, травмами опорно-рухового апарату у гострому, післягострому та довготривалому реабілітаційних періодах. Реалізується програма покращення матеріально-технічного забезпечення реабілітаційних відділень. У 14 закладах охорони здоров’я Житомирської області, які уклали договір з Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах», відкриті кабінети асистивних технологій, зокрема у 2 надкластерних та 4 кластерних закладах охорони здоров’я Житомирського госпітального округу. Три заклади охорони здоров’я нашої області надають послуги раннього втручанняПерші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та розвитку і впливають на її майбутнє. При цьому кожна дитина пізнає світ у своєму темпі і потребує різного обсягу зусиль з боку дорослих, особливо, якщо мова йде про дітей із порушеннями розвитку. 14 листопада — Всесвітній день боротьби з діабетомДіабет — це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу, залишаючи серйозні наслідки для здоров’я. |