Новини
«Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родинуВ Україні тисячі дітей зростають без сім’ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших. На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі. Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:
Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua. Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.
Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки»Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.
МОЗ продовжує впроваджувати Флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в рамках стратегії безбар’єрностіМіністерство охорони здоров’я України продовжує впроваджувати флагманський проєкт МОЗ «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Україна та Азербайджан посилять співпрацю у сфері охорони здоровʼяМіністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки Сеймуром Мардалієвим. Зустріч стосувалась поглиблення співробітництва у сфері охорони здоровʼя між Азербайджаном та Україною, а також обговорення можливостей співпраці з НДСЛ «Охматдит».
Протягом вересня в регіони розвезуть 35 тисяч доз вакцини проти сказуНаприкінці серпня на склад логістичного партнера Медичних закупівель України (МЗУ) було поставлено 35 тисяч доз вакцини для профілактики сказу на суму понад 18 млн грн. Зберігання такої вакцини потребує підтримки температурного режиму у діапазоні +2 °C – +8 °C. В МОЗ обговорили ключові напрямки роботи нового проєкту «Реабілітація в Україні»У Міністерстві охорони здоров’я відбулася зустріч з командою проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U) та представниками Офісу охорони здоров’я USAID в Україні, на якій обговорили пріоритети МОЗ з розвитку фізичної реабілітації та сфери технічної допомоги – з боку проєкту Rehab4U. Засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я5 вересня 2024 року відбулося засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я при Житомирській обласній військовій адміністрації під головуванням Наталії Остапченко, першої заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації.
Мобільні аптеки розпочали роботу на ЖитомирщиніЖитомирщина — десятий регіон країни, де розпочала свою роботу мобільна аптека. Перший виїзд пересувного аптечного пункту від ДП «“Укрвакцина” МОЗ України» відбувся 2 вересня 2024 року. Така мобільна аптека обслуговуватиме Олевську, Народицьку та Словечанську громади, охоплюючи 53 найвіддаленіших села області.
Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсультіМедичну допомогу при інсульті можна отримати безоплатно в 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Тож внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу в будь-якому куточку країни.
Додатковий раунд з імунізації проти дифтерії та правця: як перевірити свій вакцинальний статус і отримати щеплення безоплатноЗа підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. Наразі більш ніж 1,5 млн українців потребують щеплень проти дифтерії, кашлюку та правця, зокрема через пропуск планових щеплень серед дітей та ревакцинації серед дорослих.
В Україну доставили 60 тисяч доз комбінованої вакцини, що захищає дітей одразу від п’яти захворюваньЙдеться про 60 000 доз вакцини ПЕНТА-Hib — комбінованої вакцини для профілактики у дітей першого року життя дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (Hib) (зі цільноклітинним кашлюковим компонентом). Її доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії. Вакцина буде розподілена між регіонами.
Стартує експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров′я за дуальною формою здобуття освітиКабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров′я за дуальною формою навчання. Проєкт ініціювало МОЗ.
На Житомирщині запущено нове безбар’єрне відділення реабілітаціїУ дорослій поліклініці КП «Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка Житомирської міської ради» запустили нове амбулаторне відділення, яке відповідає стандартам безбар’єрності – просторі коридори із широкими дверними отворами, нова шахта ліфта та санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Також для людей із порушенням зору усі таблички продубльовано шрифтом Брайля.
Ведення вагітності та медична допомога при пологах – безоплатні для пацієнток зі статусом ВПООхорона материнства і дитинства є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій. Тому незалежно від свого місця проживання і реєстрації, жінки при надії та породіллі можуть розраховувати на отримання якісних безоплатних послуг ведення вагітності та медичної допомоги при пологах.
Запрацював Єдиний вебпортал вакансій у державних та комунальних закладах охорони здоров’яВ Україні розпочав роботу Єдиний вебпортал вакантних посад у закладах охорони здоров’я. Законодавство вимагає використовувати його для проведення добору на вакансії у державних та комунальних медзакладах, зокрема, при проведенні конкурсу на посаду керівника. Водночас вимога не поширюється на заклади охорони здоров’я приватної форми власності, заклади охорони здоров’я МВС, Міноборони, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення.
Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуації через війну впливають на психічне здоров’я. Все це часто супроводжує внутрішньо переміщених осіб. Зволікання із отриманням кваліфікованої допомоги погіршує психічне самопочуття та впливає на здоров’я безпосередньо. Україною шириться нова хвиля COVID-19В Україні спостерігається ріст захворюваності на COVID-19. Також наразі циркулює новий субваріант FLiRT з вищою заразністю. За липень у країні захворіли 11 389 людей, 2 672 з них були госпіталізовані та пройшли стаціонарне лікування.
Близько 300 тисяч українців звернулися зі скаргами на ментальне здоров’я до лікарів первинної ланки за сім місяців 2024 рокуЗа сім місяців 2024 року медичну допомогу за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» отримали 276 926 пацієнтів (дані ЕСОЗ станом на 31.07.24). З них дітей до 17 років (включно) — 42 458. Пункти щеплень проти COVID-19 в медичних закладах: як дізнатись про наявність вакцин та графік роботи?За липень в Україні 11 389 людей захворіли на COVID-19, 2 672 з них пройшли стаціонарне лікування у медзакладі. Наразі в країні зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію. Єдиним дієвим та безпечним способом набути імунітет залишається вакцинація. Особливо вона рекомендована для груп ризику. |